شرکت پاک نگهداران نیک شهر با داشتن تیمی حرفه ای و دوره دیده و تجهیزات پیشرفته آماده ارائه خدمات شستشوی نما به سازمان ها، ادارات، ارگان های دولتی و خصوصی، شرکت ها، برج های مسکونی و تجاری و… در سظح استانهای تهران و البرز می باشد. در صورتی که به خدمات شستشوی نمای ساختمان و برج نیاز دارید، می توانید با شماره تلفن 09120290986 تماس حاصل فرموده و یا با مراجعه به صفحه ی سفارش و پر کردن فرم مربوط مارا از امر خود مطلع نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

چرا نماشویی؟

در شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج به دلیل وجود انواع آلودگی های محیطی و ذرات معلق در هوا، نمای بیرونی ساختمان ها و برج ها پس از مدتی به شدت آلوده شده و ظاهر زیبای خود را از دست می دهند. بنابراین برای بازگرداندن چهره زیبای ساختمان و یا برج نیاز به شستشوی دوره ای نما پیدا می کنند. شیشه ها و اسکلت سازه ای نمای برج ها و ساختمان های بلند مرتبه بر اثر وجود گرد و غبار و باران های اسیدی به شدت آلوده شده و چهرهی ناخوشایندی به خود می گیرد. نماشویی به دو صورت راپل و استفاده از دسته های تی تلسکوپی انجام می شود. که بهترین حالت آن شستشو توسط تیم راپل می باشد.

ارتفاع برج ها و موقعیت جغرافیایی آن ارتباط مستقیمی با میزان آلودگی و نوع ارائه خدمات دارد. نمای ساختمان ها به دلیل ریخته شدن فصولات پرندگان به شدت آلوده شده و باید به صورت فصلی شستشو شود. استفاده از تیم حرفه ای همراه با تجهیزات مدرن می تواند. کمک بزرگی به شستشوی نما داشته باشد. در نماشویی رعایت نکاتی مانند ایمنی و ایجاد کارگاه برای جلوگیری از ریخته شدن مواد شوینده بر روی عابرین پیاده بسیار مهم می باشد. در نماشویی کیفیت ارائه خدمات باید به گونه ای باشد که بالاترین نقطه نما با پایین ترین نقطه آن از نظر شستشو یکسان باشد.

انواع ارائه خدمات نماشویی

خدمات شستشوی نمای ساختمان به سه صورت انجام می گیرد:

  • نماشویی با تیم حرفه ای راپل

استفاده از تیم راپل برای شستشو بهترین روش و مرسوم ترین روش برای انجام عملیات شستشوی نما می باشد. در این روش تیم راپل به وسیله طناب از ساختمان آویزان شده و کار شستشوی نما را انجام می دهد. این روش برای برج های بلند و بزرگ کاربرد دارد. وضعیت جوی یک نکته بسیار مهم در امر شستشوی نما به شمار می رود. به طوری که در هوای بارانی و وزش باد شدید، امکان اجرای عملیات نماشویی نمی باشد. تیم راپل با هر فرود یک بخش از شستشو را انجام می دهندو نزدیک بودن به نقطه شستشو به همراه سرعت تغییرات ارتفاعی کم باعث ایجاد دقت در عملیات می شود.

  • نماشویی با استفاده از داربست های موقت

در این روش ابتدا داربست های موقت در نواحی مورد نظر از نما نصب شده و تیم نظافتی با رفتن به روی داربست کار شستشوی نما را به انجام می رسانند. در این روش احتمال سقوط افراد بسیار بالا بوده و روشی غیر استاندارد در امر شستشوی نما به حساب می آید.

  • نماشویی با استفاده از بالابر

از این روش برای مواردی که کار شستشوی نما باید با سرعت بیشتری انجام گیرد استفاده می شود. ضمناً این روش دارای محدودیت بوده و برای ساختمان ها و برج های بسیار بزرگ و بلند کاربرد ندارد. بالابر ها دارای محدودیت ارتفاع می باشند. و قدرت مانور دهی بسیار پایینی به تیم نماشویی می دهند. بالابر ها در دو نوع هیدرولیکی و مکانیکی در نماشویی مورد استفاده قرار می گیرند. بالابر های هیدرولیکی با داشتن جک های قدرتمند می توانند ارتفاع بیشتری نسبت به بالابر های مکانیکی پوشش دهند.

  • نماشویی با استفاده ار تی های تلسکوپی

در این روش از یک موتور پمپاژ بسیار قوی آب برای ارسال آب در ارتفاع سی متری استفاده می شود. و یک دسته ی تی همراه با شلنگ انتقال آب با یک تازل و یک تیغه ی پاک کننده، عملیات شستشو را انجام می دهد. مشکل اساسی در شستشو نما با تی های تلسکوپی ایجاد فشار بسیار بالا به شیشه ممکن است موجب ترک خوردگی شود. این روش در نما های با ارتفاع کمتر از ده متر مرسوم بوده و قابل اجرا است.

  • شستشوی نما با کلایمر (Climber)

در ساختمان های بلند مرتبه برای انجام عملیات عمرانی و تاسیساتی از دستگاهی به نام کلایمر استفاده می شود. این دستگاه از یک سبد نفربر، کابل اتصال و ریل حرکتی تشکیل شده است. برای جلوگیری برخورد سبد نفربر به شیشه ی نما از چرخ های پلاستیکی استفاده می شود. امر نظافت چون به صورت مداوم باید انجام گیرد. استفاده از کلایمر توصیه نمی شود. استفاده بیش از حد از کلایمر گاهاً باعث ترک خوردگی بر روی نماهای شیشه ای می شود. کلایمر ها دستگاه های گرانقیمتی می باشند که تنها امکان اتصال به ساختمان ها و برج هایی که ریل های حرکت کلایمر در زمان ساخت روی آنها نصب شده است را دارند.

مدت زمان انجام پروژه نماشویی

پروژه شستشوی نمای هر ساختمان بر اساس نوع کار، متراژ نما، موقعیت عمرانی و معماری ساختمان متفاوت می باشد. ارتفاع برج و میزان آلودگی و حتی فصل انجام کار بسیار مهم می باشد. مدت زمان انجام پروژه در بخش راپل بر اساس شرایط آب و هوایی متغییر می باشد. که پس از بازدید کارشناس شرکت زمان تقریبی انجام پروژه به کارفرما ابلاغ می شود.

نیروی انسانی و تجهیزات مورد استفاده در پروژه نماشویی

  • تیغه و موپ

این دو وسیله ابتدایی ترین و کاربردی ترین وسیله ها برای شسشتوی شیشه ها می باشند. تیغه تشکبل شده است از یک دسته ی آلومینیومی و یک لاستیک پاک کننده. و موپ از یک دسته ی پلاستیکی و یک سری پشمی تشکیل شده است.

  • واترجت

دستگاه پمپارژ آب نقش کلیدی ای در شستشوی نما و برداشت آلودگی های ناشی از فضولات پرندگان و دیگر عوامل آلوده کننده دارد. واترجت با داشتن یک موتور قوی و دارا بودن شلنگ انتقال آب زیاد، می تواند آب تحت فشار را در هر ارتفاعی پمپاژ کند.

  • مواد شویده تخصصی

امروزه برای جلوگیری از جذب آلودگی بر روی شیشه ها و نمای برج ها و ساختمان های بلند مرتبه از مواد شوینده ی نانو استفاده می شود. که این مواد شوینده می توانند از جذب آلودگی بر روی نما جلوگیری کنند.

هزینه شستشوی نما

هزینه شستشوی نما به عواملی همچون مساحت کلی نما، میزان آلودگی و روش کار بستگی دارد. که پس از بازدید کارشناس شرکت پاک نگهداران نیک شهر تمامی موارد محاسبه شده و هزینه نهایی به کارفرما ابلاغ می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *