شرکت پاک نگهداران نیک شهر با داشتن کادر متخصص و انواع دستکاه ها و ماشین آلات کف شوی و کف ساب، آماده ارائه خدمات کف شویی و کف سابی به مراکز اداری، تجاری، صنعتی و تفریحی در سطح استانهای تهران و البرز است.

در صورتی که به انواع خدمات کف شویی و کف سابی نیاز دارید می توانید با شماره تلفن 09120290986  تماس حاصل فرموده و یا با مراجعه به صفحه ی سفارش و پر کردن فرم مربوط مارا از امر خود مطلع نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

منظور از کف شویی و کف سابی چیست؟

 • کف شویی

کف شویی و یا همان شستشوی سطوح با آب یا مواد شوینده با استفاده از ابزار های دستی ساده یا تجهیزات مکانیزه پیشرفته است که باعث از بین بردن آلودگی از سطوح سرامیکی، سنگی، بتنی، اپوکسی، آسفالت می شود. که با توجه به جنس سطح میزان آلودگی و موقعیت جغرافیایی انواع مختلفی دارد. در عمومی ترین حالت ممکن سطح مورد نظر با تجهیزات دستی شستشو و نظافت می شود. ولی آلودگی سطوح تنها شامل گرد و غبار نمی شود. گاهی اوقات سطح های سرامیکی دارای سیاهی های رد لاستیک و یا سطوح سنگی دارای آلودگی های روغنی و یا سطوع بتنی دارای خط ها و رگه های آلودگی ناشی از حرکت وسایل نقلیه می باشند که شستشو و نظافت باید با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مواد شوینده ی حلّال انجام پذیرد. گاهی آلودگی ها، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا هستند که فقط سطح مورد نظر دارای خاک سطحی می باشند که با استفاده از چاروبرقی های صنعتی و سوییپر های دستی، غبار زدایی می شوند.

 • کف سابی

سطوح اشاره شده در بالا بعد از عملیات عمرانی نیاز به پرداخت و لایه برداری قبل از شستشو دارند. به طوری که به منظور پاکسازی به کف سابی یا یه اصطلاح لایه برداری نیاز دارند. کف سابی فقط با دستگاه لایه بردار انجام می شود و این باور نادرست که می شود با دستگاه های پولیشر این عملیات را انجام داد، باعث اتلاف هزینه و وقت می شود. عملیات کف سابی قبل از عملیات شستشو انجام می گیرد. کف سابی خود باعث ایحاد آلودگی محیطی بسیاری می شود. و حتماً باید بعد از عملیات لایه برداری اقدام به شستشوی سطح لایه برداری شده شود.

تجهیزات و امکانات مورد استفاده در کف شویی و کف سابی

 • کف شوی ماشینی یا اسکرابر های دستی و سرنشین دار

کف شو های ماشینی، دستگاه هایی با مقیاس نسبتاً برزگی هستند که عملکردی قابل توجه و هماهنگ در امر شستشو دارند. سیستم عملکردی این ماشین ها، شامل پولیش کف همراه با مواد شوینده و مکش مواد مصرف شده برای شستشوی کف توسط تیغه های خشک کن می باشد. اسکرابر های سرنشین دار با داشتن باتری لیتیومی این قابلیت را دارند که در مساحت های زیاد بدون وقفه و به صورت مداوم عملیات شستشو را انجام دهند. ولی در مقیاس های کوچک تر که نیاز به شستشوی سطوح با مساحت کوچک تر و مدت زمان کمتر می باشد از ماشین های شستشوی دستی استفاده می شود. که با اصطلاح به این ماشین ها اسکرابر دستی می گویند.

 • پولیشر های دستی

پولیشر های دستی زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به شستشوی نقطه ای و بر اساس آلودگی محیطی در مقیاس کوچک است مکانیزم این دستگاه به طوری است که فقط برای شستشوی سطوح بدون مکش آب استفاده می شود. پولیشر ها، دستگاه های کلیدی در لکه بری های نقطه به نقطه می باشند. و این دستگاه ها قابلیت اجرایی بر روی سطوح شیب دار را دارند. و از پولیشر ها می توان برای صیقل دادن، واکس زدن و شستشو استفاده کرد.

 • واتر جت ها صنعتی و خانگی

کف شویی با اسکرابر های دستی و سرنشین دار به همراه پولیشر های دستی نیاز به شستشو با تزریق آب از طریق واتر جت ها را دارند و بر اساس متراژ و نوع آلودگی می توانیم از دو نوع واترجت های صنعتی و خانگی استفاده نماییم.

 • سوییپر ها

قبل از ورود اسکرابر ها و پولیشر ها و تزریق مواد شوینده نیاز به برداشت خاک سطحی می باشد. برای جلوگیری از آلوده تر شدن محیط از سوییپر ها استفاده می نماییم.

 • مکنده های آب و خاک

برای جمع آوری گرد و غبار متمرکز و آب های جاری، از مکنده های آب و خاک استفاده می شود. این مکنده ها در سه نوع یک موتوره خانگی، دو موتوره و سه موتوره صنعتی با استفاده از تغذیه برقی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • دستگاه کف ساب

لایه برداری از سطوخ بتنی و سنگی با استفاده از دستگاه کف ساب که دارای یک فرچه صیقلی همراه با تزریق آب می باشد. وزن دستگاه کف ساب به منظور بالا رفتن راندامان کار بسیار زیاد می باشد و وزن دستگاه ارتباط مستقیمی با میزان لایه برداری دارد. به طوری که فشار زیاد دستگاه بر روی سطوح باعث اصطکاک بیشتر و در نتیجه سطح صیقلی شده ی بیشتری می شود.

 • مواد شوینده

نقش مواد شوینده، نقشی کلیدی و مکمل در فرایند شستشوی سطوح می باشد. انتخاب درست مواد شوینده توسط نیروی متخصص، همراه با استفاده از تجهیزات نظافتی مکانیزه، باعث از بین رفتن تمام آلودگی های سطح می شود. و اگر مواد شوینده درست انتخاب نشود، علاوه بر آسیب رساندن به سطوح، باعث اتلاف وقت و هزینه می شود.

مراحل شستشو به ترتیب استفاده از دستگاه ها و تجهیزات

 • کف شویی

 1. خاک برداری با استفاده از دستگاه سوییپر دستی و مکنده آب و خاک.
 2. شستشو با آب تحت فشار با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی و خانگی.
 3. شستشوی همراه با مواد شوینده و مکش توسط اسکرابر های سرنشین دار و دستی.
 • کف سابی

 1. مرطوب کردن سطوح با استفاده از روش غرقابی.
 2. استفاده از دستگاه کف ساب با قدرت سایش بالا.
 3. شستشو با واتر جت های صنعتی و خانگی.
 4. استفاده از اسکرابر های دستی یا سرنشین دار برای پرداخت نهای سطوح بعد از کف سابی.

هزینه خدمات کف شویی و کف سابی

کف شویی و کف سابی دو فرایند مجزا ولی مکمل در برخی از پروژه ها می باشند. عواملی که در تعیین و براورد هزینه ی اجرای عملیات شستشو و یا کف سابی تاثیر گذار می باشند شامل متراژ، میزان آلودگی، موقعیت جغرافیایی، دسترسی به آب و برق و نوع تجهیزات مورد استفاده در عملیات می باشد. که توسط کارشناسان شرکت پاک نگهداران نیک شهر محاسبه شده و به کارفرما ابلاغ می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *