شرکت پاک نگهداران نیک شهر ارائه دهنده خدمات نظافت و شستشوی کامل انواع پارکینگ های طبفاتی مجتمع های اداری، تجاری و مسکونی با سابقه ای درخشان، کادر مجرب و تجهیزات نظافتی مکانیزه پیشرفته در دو استان تهران و البرز.

در صورتی که به انواع خدمات شستشو و نظافت پارکینگ نیاز دارید با شماره تلفن 09120290986  تماس حاصل فرموده و یا با مراجعه به صفحه ی سفارش و پر کردن فرم مربوط مارا از امر خود مطلع نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

لزوم شستشوی پارکینگ

پارکینگ ها بر اساس ظرفیت و گنجایش به انواع طبقاتی و غیر طبقاتی، مسقف و روباز تقسیم بندی می شوند. در پارکینگ ها با توجه به گنجایش و ظرفیتشان از کفپوش های مختلفی استفاده می شود. تمام پارکینگ با هر نوع کفپوشی مانند آسفالتی، بتنی، اپوکسی و سرامیکی، در معرض آلودگی ناشی از تردد خودرو ها که شامل رد لاستیک و روغن ریخته شده از موتور اتوموبیل ها می باشد هسند. همچنین در پارکینگ های مسقف ذرات خروجی از اگزوز اتوموبیل ها بر روی تاسیسات، دیواره ها و سقف پارکینگ می نشیند. شستشوی پارکینگ ها به دلیل شیب های موجود، آلودگی های سخت و تعدد رفت و آمد کاری بسیار مشکل و زمان بر است.

شستشوی منظم و دوره ای پارکینگ ها بسیار مهم است. و عدم کار باعث آلوده شدن شدید این محیط می شود. به همین منظور برای شستشوی منظم و مداوم نیاز به ماشین آلات پیشرفته و نیروی متخصص و ماهر می باشد.

یکی از مشکلات شستشوی پارکینگ نبود آب و برق برای انجام عملیات نظافت می باشد. و وجود سطوح شیب دار مانع از رفت و آمد اسکرابر ها می شود. و همچنین کنترل آب های سطحی در پارکینگ ها به دلیل شیب ها بسیار مشکل می باشد. در بسیاری از پارکینگ ها آبراه ها و کفپوش فاضلابی وجود ندارد که باید در هنگام شستشو کار مکش آب با دستگاه مکنده انجام گیرد.

تجهیزات مورد استفاده در شستشوی پارکینگ

در شستشوی پارکینگ ها از یک پکیج کامل که شامل مورد زیر می باشد استفاده می شود.

  • واترجت های صنعتی سوار بر وانت بار ها با منبع آبی سیار

در مکان هایی که استفاده از آب و برق امکان پذیر و یا دشوار می باشد، نیاز است برای تغذیه واترجت از منبع های آب سیار استفاده شود. این کار با استفاده از اتوموبیل مجهز به واترجتی که با سوخت دیزلی تغذیه می شود انجام می گیرد. این روش بسیار مهم و کم هزینه می باشد که توسط یک اوپراتور و یک راننده انجام می شود.

  • اسکرابر های سرنشین دار

مساحت بالای پارکینگ ها زمان زیادی را برای شستشو نیاز دارد. به همین دلیل شستشو باید مداوم و با سرعت بالا انجام شود. استفاده از اسکرابر های سرنشین دار بهترین گزینه برای شستشوی پارکینگ ها با کفپوش های بتنی و اپوکسی می باشد. تنها مشکل استفاده از این اسکرابر ها شیب های زیاد موجود در پارکینگ می باشد. برای کوتاه تر شدن زمان شستشو و بالا رفتن کیفیت نیاز به استفاده از اسکرابر های قدرتمند و پیشرفته می باشد.

  • سوییپر ها

خاک های سطحی و ذرات معلق در هوا در اثر آلودگی ناشی از تردد خودرو ها با استفاده از جارو های مکانیزه دستی جمع آوری شده و سطوح را آماده شستشو و حرکت اسکرابر می کند. سوییپر ها بعد از شستشو هم باید برای جلوگیری از آلوده تر شدن محیط توسط ذرات معلق به صورت مداوم مورد استفاده قرار گیرند.

  • پولیشر های سنگین

در نقاطی از پارکینگ که امکان حرکت اسکرابر سرنشین دار و اتوموبیل حامل واتر جت نمی باشد. باید از پولیشر های سنگین به صورت نقطه ای استفاده شود. پولیشر ها علاوه بر شستشوی محیط نقش کلیدی ای در لکه بری از سطوح اپوکسی و بتنی ایفا می کنند.

  • مواد شوینده

عملکرد صحیح تمام دستگاه ها و تجهیزات نظافتی به انتخاب درست و کاربردی مواد شوینده ی مصرفی بستگی دارد. مواد شوینده بر اساس سطح شستشو انتخاب می شود. میزان آلودگی و جنس کف در انتخاب و استفاده از شوینده ها حیاتی و مهم می باشد.

مراحل شستشوی پارکینگ

  • برداشت خاک سطحی با استفاده از سوییپر.
  • شستشوی کف با واترجت سیار.
  • حرکت اسکرابر سرنشین دار همراه با تزریق مواد شوینده.

هزینه شستشوی پارکینگ

برآورد هزینه های شستشو بر اساس مساحت و تجهیزات مورد استفاده طی بازدید و کارشناسی توسط تیم شرکت پاک نگهداران نیک شهر انجام شده و سپس به همراه زمان تقریبی انجام پروژه به کارفرما ابلاغ می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *