شرکت پاک نگهداران نیک شهر ارائه دهنده خدمات نظافت و شستشو، اسید شویی و رسوب زدایی انواع استخر های سرپوشیده و رو باز با تجهیزات پیشرفته و کادر آموزش دیده در سطح استانهای تهران و البزر.

اگر به خدمات شستشوی استخر نیاز دارید، می توانید با شماره 09120290986  تماس گرفته و یا با مراجعه به صفحه ی سفارش و پر کردن فرم مربوط مارا از امر خود مطلع نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

اهمیت شستشوی دوره ای استخر ها

استخر ها از جمله مکان های ورزشی ای هستند که باید به صورت دوره ای عملیات نظافت، رسوب زدایی و اسید شویی در آنها صورت گیرد. تمام استخر ها به دلیل داشتن مواد رسوبی داخل آب باعث ایجاد لکه های کدر کننده بر روی سطح کاشی استخر می شوند و این رسوبات علاوه بر تیرگی روی سطوح باعث گرفتگی لوله های تأسیسات مجموعه ی ورزشی می شود. و از دیگر عواملی که نشان می دهد که باید در استخر ها عمالیات نظافت و شستشو انجام پذیرد وجود ادرار داخل آب است که باعث سوزش چشمان و عفونت ها و بیماری های پوستی برای ورشکاران می باشد.

در تقسیم بندی استخر ها به خانگی و مجموعه های ورزشی عمومی، نوع شستشو و میزان آلودگی کاملاً متفاوت و منحصر به فرد می باشد. استخر های عمومی به دلیل استفاده زیاد از مجموعه و حضور افراد مختلف نیاز به شستشوی مداوم با مواد شوینده قوی و تجهیزات مرتبط دارد. استخر های عمومی باید به منظور ضد عفونی کردن محیط و آب از یک کادر آموزش دیده کمک بگیرند.

استخر های خانگی به دو دسته روباز و مسقف تقسیم می شوند. که هرکدام ساز و کاری متفاوت از دیگری دارند. استخر های روباز در معرض آلودگی های محیطی بیشتری هستند. از جمله این آلودگی ها می توان به گرد و غبار، باران، زباله ها، جلبک ها و قارچ ها می باشند. در استخر های روباز، آب باید به طور مداوم تعویض شود. در عموم استخر های روباز از رنگ برای آب بندی دیواره ها استفاده می شود که این خود باعث وارد شدن مواد شیمیایی و نفتی به داخل آب می شود.

در استخر های مسقف وجود رسوب و املاح داخل آب از جمله آلودگی های داخلی استخر به شمار می رود. در این استخر ها برای سالم سازی آب داخل استخر، باید هر هفته یک متر از آب استخر تعویض شود. که با این عمل “بک فاش” گفته می شود. وجود بخار در این نوع استخر ها به تشدید آلودگی های قارچی و میکروبی کمک می کند. پس حتی تصفیه هوای داخل استخر به نظافت و نگهداری صحیح از استخر کمک می کند.

تجهیزات مورد استفاده در شستشوی استخر

  • جاروی مخصوص کف استخر

این وسیله یک نوع جارو است که بدون نیاز به تخلیه آب استخر و در زیر آب کار می کند. این جارو در دو نوع روباتیک و تمام اتوماتیک و دسته دار مکانیکی می باشد که هر دو از عملکردی یکسان برخوردارند ولی بهترین نوع این جارو ها نوع دستی آن است. این جارو از جمع شدن جلبک ها و ذرات ریز کف استخر جلو گیری می کند. استفاده از این جارو ها در استخر های سرپوشیده و روباز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این دستگاه علاوه بر مکش آلودگی می تواند، کف استخر را از رسوب گرفتگی و تیرگی نجات دهد.

  • واترجت

یکی از وسایل پر کاربرد در شستشو به خصوص در شستشوی استخر ها واترجت های بالای 200 Bar می باشند. که با یک گان (نازل آب) و با قرار گیری درست می تواند باعث جداسازی جلبک ها و رسوب ها از سطح دیواره ها و کف استخر شود. پس می توان نتیجه گرفت وجود واترجت برای شستشو بسیار واجب و حیاتی است.

  • پولیشر

گاهی اوقات به دلیل تجمع جلبک و رسوب روی دیواره و کف استخر امکان لایه برداری با دستگاه جاروی استخر و واترجت نمی باشد. به همین دلیل باید از دستگاه پولیشر دستی سنگین استفاده شود. پولیشر با قرارگیری مناسب توسط اوپراتور متخصص می تواند عملیات رسوب زدایی را در زمان کمتر و با کیفیتی بهتر انجام دهد. دوران فرچه پولیشر باعث زدودن رسوبات و جلبک های کف می شود.

  • مواد شوینده اسیدی

شستشو با اسید به صورت دوره ای یک نیاز واجب برای استخر ها می باشد. استفاده از اسید های رقیق شده بر روی سطوح، کف و دیوار به کمک پولیشر باعث شفاف شدن سطوح رسوب گرفته می شود. انتخاب غلظت اسید بسیار مهم و کلیدی است. که باید توسط یک کادر آموزش دیده محاسبه و اجرا گردد. اسید شویی علاوه بر رسوب زدایی باعث متعادل شدن pH آب داخل استخر می شود. لوله های تأسیسات استخر طی سالها استفاده مداوم دچار گرفتگی می شوند که اسید شویی باعث باز شدن این مجاری می شود.

نحوه و نوع شستشوی استخر

در شستشوی استخر ابتدا باید محوطه استخر نظافت شود. و سپس آب استخر تخلیه شده و سپس اسید و مواد شوینده روی سطح ریخته می شود. یک نکته ی مهم در انجام عملیات اسید شویی داشتن تهویه ای مناسب برای خروج گاز های سمّی می باشد. بعد از ریخته شدن اسید بر روی سطوح قابل شستشوی استخر، باید به مدت 20 الی 30 دقیقه منتظر ماند تا رسوب زدایی انجام شود. در مرحله ی بعد با استفاده از پولیشر های سنگین عملیات پولیشینگ و رسوب زدایی انجام می شود. که این کار زمان بر بوده و باید توسط نیرو هایی متخصص انجام بگیرد. بعد از انجام عملیات پولیشینگ نوبت به شستشو با آب فشار بالا می باشد. این نکته باید در نظر گرفته شود که فشار زیاد آب باعث از بین رفتن بند های سرامیک های استخر می شود. پس آب باید با فشار متعادل و زاویه مناسب پمپاژ و شوت شود.

در زمان شستشو تمام ورودی های آب به داخل استخر باید مسدود باشند و بعد از اتمام شستشو آبگیری باید با یک سوم ظرفیت انجام شده و تا یک ساعت بعد از تخلیه آب باید صورت گیرد. در بعضی از استخر ها به دلیل عدم شستشو به صورت دوره ای رسوبات با غلظت بالایی روی سطح استخر را می پوشانند. که در این حالت باید از ضربات شکننده برای شکستن رسوبات استفاده نمود.

هزینه شستشوی استخر

شستشوی استخر به دو صورت معمولی و ویژه انجام می گیرد. که در هر دو صورت هزینه ی شستشوی استخر به مساحت، تعداد نیروی کار، تجهیزات، مواد شوینده، دفعات شستشو و زمان شستشو بستگی دارد. کادر مجرب، تجهیزات کافی و پیشرفته دو عامل مهم در کیفیت کار می باشد ما در کنار شما هستیم تا با کمترین هزینه و بهترین کیفیت به ارائه خدمات به شما عزیزان بپردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *