شرکت پاک نگهدارن نیک شهر با داشتن کادر مجرب و تجهیزات پیشرفته ارائه دهنده انواع خدمات سند بلاست و وت بلاست در سطح استانهای تهران و البرز و همچنین سایر نقاط کشور با تضمین کیفیت و قیمت.

اگر به خدمات سند بلاست و وت بلاست نیاز دارید می توانید با شماره تلفن 09120290986  تماس حاصل فرموده و یا با مراجعه به صفحه ی سفارش و پر کردن فرم مربوط مارا از امر خود مطلع نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

سند بلاست و وت بلاست چیست و چه کاربردی دارد؟

منظور از سند بلاست پرتاب شن و ماسه به همراه هوا فشرده، و وت بلاست پرتاب شن و ماسه به همراه هوا و آب با فشار بالا به منظور سایش و پاکسازی آلودگی های سخت از روی سطوح بتنی، فلزی و آجری می باشد. در این عملیات، ساینده ها تشکیل دهنده بسیار مهم و حیاتی می باشند. که بر اساس سطحی که قرار است سند بلاست شود، جنس و اندازه شن و ماسه بسیار کلیدی و مهم است.

مشکل اساسی بسیاری از کارفرمایان و پیمانکاران زنگ زدگی فلزات می باشد که زمان بسیار زیادی برای زدودن زنگار ها صرف می شود. اما این کار با استفاده از سند بلاست در مدت زمان کوتاهی این عمل را انجام می گیرد. در بعضی از مناطق بتن های کار شده در سازه های عظیم مانند پل های شهری به دلیل آلودگی ها و فرسایش به حالت کدر در آمده اند. که تنها راه بازگردانی به حالت اولیه استفاده از سند بلاستر های پیشرفته می باشد. سند بلاست علاوه بر مزایای بسیار زیاد، دارای معایبی همچون ایجاد آلودگی محیطی زیاد و ایجاد ذرات معلق در هوا که منجر به بیماری های تنفسی می شود است. گاهی اوقات می توان به جای شن و ماسه از پوسته های سخت طبیعی مانند پوسته نارگیل و پوسته گردو استفاده نمود.  که این روش بسیار پر هزینه و زمانبر می باشد که در کشور عزیزمان ایران تنها مجری عملیات سند بلاست به وسیله پوسته های گردو و نارگیل شرکت پاک نگهداران نیک شهر می باشد.

در برخی از مناطق شهری استفاده از شیروانی های آجری و سفالی بسیار مرسوم است. که بعد از مدتی بر اثر هوازدگی، تابش آفتاب و بارش باران، رنگ و زیبایی خود را از دست داده اند. که می توان با استفاده از دستگاه سند بلاستر این سقف های آجری و سفالی را به حالت اولیه بازگرداند. و باید این نکته را در نظر گرفت که هنگام سند بلاست محیط کارگاهی به شدت آلوده و غیر قابل تنفس می باشد.

 

سند بلاست یا وت بلاست؟ کدام یک کاربردی تر است؟

هر دوی این روش ها کاربرد های مخصوص به خود را دارند و نمی توان گفت که کدام کاربردی تر بهتر است. از آنجایی که عملیات سند بلاست به صورت خشک و بدون آب انجام گرفته و باعث پخش مقدار زیادی از ذرات معلق در هوا می شود، تنها در محیط های بیرون شهری و صنعتی و کارگاهی قابل استفاده می باشد.

در روش وت بلاست به دلیل وجود آب، پخش ذرات معلق در هوا تا 90% کاهش یافته و باعث می شود این عملیات برای مناطق شهری و محیط های بسته مناسب تر باشد باشد. این روش خطرات بسیار کمتری را به همراه دارد همچنین نظافت پس از عملیات آن نیز بسیار آسان تر است. شرکت پاک نگهداران نیک شهر برای حفظ سلامت شما عزیزان و جلوگیری از آلودگی های محیطی از روش پاشش شن و ماسه همراه با آب یا همان وت بلاست استفاده می نماید.

 

متفاوت ترین روش وت بلاست توسط شرکت ما

به طور معمول انجام عملیات سند بلاست توسط کمپرسور هوا، مخزن سند بلاست و نازل سند بلاست صورت می گیرد. که در این روش آلودگی بسیار زیاد همراه با ایجاد گرد و غبار شدید در هوا پدیدار می شود. که علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی، مشکلات نظافتی بسیار زیادی را به همراه دارد. سند بلاست به طور کلی دو مأموریت دارد:

  • صیقل دادن سطوح و از بین بردن آلودگی های سطح
  • ایجاد زبری ها در سطوح مختلف برای چسبیدن پوشش های کاربردی

همانطور که در بالا گفته شد شرکت های عمرانی و تاسیساتی، عملیات سند بلاست. را با کمپروسور هوا و دیگ شن و ماسه به همراه نازل پرتاب انجام می دهند. به همین مظور شرکت پاک نگهداران نیک شهر برای حفظ سلامت افراد و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی، از روش سند بلاست همراه با فشار آب استفاده می کند.

نازل سند بلاست با اتصال به پمپ آب و دیگ شن و ماسه با حرکت ونتوری (مکش شن و ماسه با استفاده از جریان هوای ناشی از حرکت آب) شروع به پرتاب شن و ماسه با فشار بسیار بالا می کند. در این روش کاربر آموزش دیده و متخصص با استفاده از تجهیزات پیشرفته و استفاده ی درست همراه با رعایت اصول ایمنی، که شامل تجهیز شدن به ماسک، عینک، لباس مخصوص و در مواقعی استفاده ار کپسول اکسیژن، شروع به انجام سند بلاست می کند. شن و ماسه استفاده شده در عملیات بر اساس سطح مورد نظر به سایز های ریز، متوسط و درشت تقسیم بندی می شوند.

پس از اتمام عملیات وت بلاست آلودگی های ناشی از اجرا در محیط منتشر شده و چهره ی ناخوشایندی برای کارفرما پدیدار می کند. به همین منظور شرکت پاک نگهداران نیک شهر، با بهره گیری از واتر جت های سیار خود پس از اتمام عملیات وت بلاست، شروع به شستشو و از بین بردن آلودگی های محیطی می کند.

 

اجزای شکیل دهنده سند بلاست

  • واترجت دیزل دو موتوره

این دستگاه وظیفه پمپاژ آب و ایجاد خلأ در اثر حرکت آب را دارا می باشد. که یکی از اجزای اصلی عملیات سند بلاست می باشد. که نقش کمپرسور هوا را ایفا می کند.

 

  • نازل پاشش ماسه

خروج ذرات شن و ماسه، ارتباط مستقیمی با نوع نازل دارد. وجود یک نازل مخصوص می تواند فشار خروجی را بیشتر کند و انجام عملیات را تسهیل نماید. نازل های سند بلاست دارای دو ورودی آب و شن و ماسه می باشند. طول شلنگ ورودی شن و ماسه و آب نباید زیاد و دارای گره خوردگی باشد.

 

  • دیگ شن و ماسه

شن و ماسه باید در مخزنی مطمعن و دارای خروجی ریخته شود. دیگ مخزنی باید نزدیک به نازل سند بلاست قرار گیرد. هر چقدر فاصله ی دیگ با نازل کمتر باشد، قدرت پرتاب شن و ماسه بیشتر می شود.

 

  • مخزن آب

مقدار آب ورودی به واتر جت ارتباط مستقیمی با دیگ شن و ماسه دارد. به همین دلیل وجود مخزن آبی برای اجرای عملیات بسیار مهم می باشد.

 

  • تجهیزات ایمنی

هنگام عملیات سند بلاست، وجود ذرات معلق در هوا و نبود اکسیژن کافی. در محیط های بسته باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای تیم مجری می شود. از این رو استفاده از تجهیزات ایمنی مانند ماسک های تنفسی، کپسول اکسیژن، عینک های ایمنی و لباس مخصوص بسیار ضروری و مهم است.

 

هزینه سند بلاست و وت بلاست

هزینه اجرای عملیات بر اساس مساحت و آلودگی سطوح و مدت زمان اجرا توسط تیم کارشناسی شرکت پاک نگهداران نیک شهر. پس از بررسی های میدانی، مشخص شده و به کارفرما ابلاغ می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *