شرکت پاک نگهداران نیک شهر با افتخار داشتن سوابق درخشان و انجام پروژه های کلان، پرسنل مجرب و تخصص دیده و دستگاه ها و ماشین آلات نظافتی پیشرفته و کامل، آماده ارائه انواع خدمات نظافت و شستشوی انواع سوله ها و سالن های صنعتی، ورزشی و انبار در سطح استانهای تهران و البرز با تضمین کیفیت و قیمت می باشد.

در صورتی که به خدمات ویژه شستشوی انواع سوله و سالن دارید می توانید با شماره تلفن 09120290986 تماس حاصل فرموده و یا با مراجعه به صفحه ی سفارش و پر کردن فرم مربوط مارا از امر خود مطلع نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

اهمیت شستشوی سوله و سالن ورزشی

امروزه در کشور ما، با توجه به عملیات عمرانی در زمینه ساخت سالن های تولیدی و ورزشی و انبار های کارخانجات بزرگ، هیچ توجهی در زمینه نظافت و هیچ تخصصی در زمینه شستشو و هیچ امکاناتی برای ارائه خدمات به سالن ها و سوله های مسقف وجود ندارد. به دلیل نبود تخصص و امکانات در شستشوی سالن ها، این فرایند بسیار سخت و غیر ممکن جلوه می کند. از جمله موانعی که باعث نبود شرکت های مختلف برای ارائه خدمات در زمینه شستشوی سوله ها و سالن ها می باشد، به شرح زیر است:

 • ارتفاع دیوار ها
 • ارتفاع دهانه ها
 • سقف هایی با متریال های مختلف
 • جنس کف سالن
 • نبود برق و آب
 • دور بودن از محیط شهری

سوله ها و سالن ها به دلیل وسعت، دارا بودن ورودی های زیاد و فرایند های صنعتی، در معرض آلودگی ها و ذرات معلق در هوا می باشند. و عدم توجه کافی به نظافت سالن باعث از بین رفتن کفپوش ها، خوردگی ستون ها و ساختار عمرانی سوله می شود. شستشوی سوله ها امری تخصصی بوده و نیاز به دستگاه های پیشرفته ی مرتبط دارد. دیوار های سالن ها منشأ جذب ذرات معلق در هوا می باشند. و اگر امر شستشو به صورت دوره ای انجام نگیرد باعث ورود ذرات معلق و گرد و غبار به داخل دستگاه ها ایجاد مشکلاتی پر هزینه برای تولیدی ها و در سالن های ورزشی باعث به خطر افتادن سلامت ورزشکاران می شود.

نحوه اجرای شستشوی سوله و سالن

شرکت پاک نگهداران نیک شهر با ارائه متد های جدید برای شستشوی سالن ها و سوله ها و بهره گیری از دستگاه های پیشرفته، برنامه ای جامع برای خدمات دهی به سالن ها و سوله ها دارد. شرکت ما با تقسیم بندی سوله ها به صنعتی، ورزشی، انبار و بار انداز ها، خدماتی مرتبط با نوع کاربری ارائه می دهد. تقسیم بندی سوله ها بر اساس اولویت شستسو به شرح زیر می باشد:

 • سوله های ورزشی:

نظافت تخصصی در سوله های ورزشی با توجه به وجود کفپوش های آسیب پذیر نسبت به حرکت دستگاه ها و نوع مواد شوینده مصرفی، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. به کفپوش های ورزشی اصطلاحاً اپوکسی گفته می شود. که تنها راه شستشوی آنها استفاده از اسکرابر های دستی و یا سرنشین دار بر اساس میزان مساحت سالن است. اپوکسی ها یا همان کفپوش های ورزشی در مقابل تزریق آب زیاد خاصیت اصلی خود را از دست داده و از کف زمین جدا می شوند که هزینه ترمیم و بازسازی آنها بسیار بالا می باشد. از این رو باید برای جلوگیری از این آسیب ها از تجهیزات و امکانات پیشرفته استفاده نمود.

 • سوله های صنعتی و انبار ها:

نیروی انسانی مستقر و دستگاه های موجود در سوله های صنعتی و خط های تولید و انبار ها در معرض ذرات معلق و گرد و غبار در هوا که ناشی از عدم نظافت و شستشوی دوره ای است می باشند. که باعث به خطر افتادن سلامت نیروی انسانی و آسیب به دستگاه های تولیدی می شود. سالن های تولیدی به دلیل وجود دستگاه های آسیب پذیر در مقابل نفوذ آب، تمهیدات ویژه ای برای نظافت نیاز دارند. به همین دلیل، ابتدا کاورهایی مخصوص دستگاه ها تهیه، نقاط آسیب پذیر مشخص، لاین های شستشو علامت گذاری، با مسئول ایمنی کارگاه هماهنگی های لازم جهت قطع برق صنعتی انجام شده و عملیات شستشو بر اساس میزان آلودگی از سقف به کف صورت می گیرد.

تجهیزات مورد استفاده در شستشوی سوله ها و سالن ها

 • اسکرابر دستی یا سرنشین دار

برای شستشوی کف با مواد شوینده و کف ساب بدون دخالت دست از ماشین های سبک و سنگین نظافتی به نام اسکرابر استفاده می شود. در سالن های کوچک از اسکرابر های دستی و برای سالن های بزرگ و بالای دو هزار متر مربع از اسکرابر های سرنشین دار استفاده می شود. عملکرد اسکرابر ها به گونه ای است که شستشوی کف با فرچه چرخان انجام شده و آب کشی و خشک کردن توسط تیغه خشک کن انجام می شود.

 • واتر جت های خانگی و صنعتی

از واترجت ها برای شستشوی سقف، دیوار ها و کف های بتنی و سرامیکی استفاده می شود. پمپاژ آب با فشار مستلزم استفاده از واترجت های خانگی و صنعتی می باشد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که آب ورودی از منبع و یا شیر آب مسکونی و صنعتی را با فشار به نازل دستگاه منتقل کرده و به شکل های مختلف با توجه به نوع کاربری خارج می کند. در سوله های کوچک یا به اصطلاح کارگاهی از واترجت های 160-200 Bar استفاده می شود. و برای شستشوی سالن های با مساحت بالای سه هزار متر از واتر جت های صنعتی با فشار 250 Bar به بالا استفاده می شود. و در سوله ها و سالن های تازه تاسیس بدون آب یا برق از واترجت های دیزلی و بنزینی استفاده می شود.

 • سوییپر های صنعتی (جارو دستی های صنعتی)

این دستگاه با دارا بودن فرچه های متعدد، برای جمع آوری خاک سطحی کفپوش ها، بتن و آسفالت سالن و محوطه قبل از عملیات شستشو استفاده شده و مانع از گِلی شدن محیط می شود.

 • بالابر های هیدرولیکی و مکانیکی

به منظور دسترسی به نقاطی مانند سقف، شیشه و ستون ها نیاز به بالابر های هیدرولیکی و مکانیکی داریم. بالابر ها نقش اساسی و حیاتی در شستشوی نقاط مرتفع دارند. و به همین منظور بسته به مساحت و ارتفاع نقاط، از بالابر های هیدرولیکی و مکانیکی استفاده می شود.

 • راپل (تیم شستشو در ارتفاع)

در برخی از سالن ها و کارگاه ها امکان اجرای عملیات شستشو با بالابر وجود ندارد. به همین دلیل از تیم راپل برای شستشوی شیشه ها، دهانه ها و ستون ها استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *